Yhteystiedot kausi 2018-19

urheilutoimenjohtaja Marja (Maikku) Miettinen 0452321458 marja.miettinen(at)ymca.fi
valmennnuspäällikkö Hannu Naumanen 0504112281 hannu.naumanen(at)ymca.fi
koordinaattori Joni Hiltunen 0503104032  joni.hiltunen(at)ymca.fi

hallintosihteeri Sanna Friman 0503314954 sanna.friman(at)ymca.fi (laskutus)
muut talousasiat Veli-Matti Lehtinen 0405154519 veli-matti.lehtinen(at)ymca.fi (ma ja to klo 8-12)

Joukkueet

Edustusjoukkue Kristika Turku miesten 1.divisioona
päävalmentaja Juha Ruohonen 0400525630 juha.ruohonen(at)abc-sivut.fi
valmentaja Henrik Innamaa 0505246050 henrikinnamaa(at)gmail.com
valmentaja Mikael Salmi 0407007223 miksusalmi(at)gmail.com
valmentaja Pasi Hjerppe 044519 0568
fysiikkavalmentaja Aaron Mierlahti 0505259838 aaron.mierlahti(at)gmail.com
general manager Ken Forslund 0440240274 forslund.ken(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Vio Varjonen 0451105205 vio.varjonen(at)gmail.com

Sixty (aikuisten harrastejoukkue) miesten 3.divisioona
joukkueenjohtaja Mikko Laaksonen 0400829562 mikko.j.laaksonen(at)gmail.com

Namika Basket (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Petteri Hirvonsalo 0503741971 petteri.hirvonsalo(at)gmail.com

U19 ja U17 (00-02)
päävalmentaja Juha Ruohonen 0400525630 juha.ruohonen(at)abc-sivut.fi
valmentaja Henrik Innamaa 0505246050 henrikinnamaa(at)gmail.com
valmentaja Mikael Salmi 0407007223 miksusalmi(at)gmail.com
valmentaja Pasi Hjerppe 0500707851 pasi.hjerppe(at)gmail.com
fysiikkavalmentaja Aaron Mierlahti 0505259838 aaron.mierlahti(at)gmail.com

U16 (03)
päävalmentaja Aleksi Alho 0445616846 alpeal(at)utu.fi

U15 (04-05)

1. kilpa (White)
päävalmentaja Perttu Hytönen 0405695811 perttu.hytonen(at)pargas.fi
joukkueenjohtaja (1. kilpa) Petra von Hellens 0405957191 petra(at)bioproton.com

2. kilpa (Blue)
päävalmentaja Hannu Naumanen 0504112281 hannu.naumanen(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja (2. kilpa) Markus Halminen markus@halminen.fi

U13 (06)
päävalmentaja Petteri Hirvonsalo 0503741971 petteri.hirvonsalo(at)gmail.com
valmentaja Tomi Mäki 0452326735 tomi-98(at)windowslive.com
valmentaja Khiem Tran 0440606433 khiemt99(at)gmail.com
joukkueenjohtajat (White) Sari Pikkujämsä-Makkonen 0505443593 sari.pikkujamsa(at)live.com

Minipojat (07-08) 
päävalmentaja Lauri Lähteenmäki 0405687102 lauri.lahteenmaki(at)pp5.inet.fi
valmentaja Mika Pitkänen
valmentaja Mike Jeskin

joukkueenjohtaja Mikaela Talvitie mikaela.talvitie(at)gmail.com

Minitytöt
päävalmentaja Ella Hytönen ella98.hytonen@gmail.com, 0503077632
valmentaja Elli Hjerppe

Mikropojat ja mikrotytöt (09-10)
päävalmentaja Hannu Naumanen (2010 syntyneet pojat ja 2009 ja 2010 tytöt) 0504112281 hannu.naumanen(at)ymca.fi
päävalmentaja Petka Lehtinen (2009 syntyneet pojat) 0445271695 petka.lehtinen(at)gmail.com

Pikkusudet (11-12 syntyneet) tytöt ja pojat
koordinaattori  Marja Miettinen 0452321458 maikku.miettinen(at)ymca.fi

Harrastekoripallo 13-19 vuotiaille MiHi toimintaa
valmentaja Friida Luukkonen friidalt(at)gmail.com 0443181295

Harrastekoripallo A- ja B-ikäisille nuorille

Harrastekoripallo 05-06 syntyneille pojille
valmentaja  Janne Kiviniemi 0407415670 janne.kiviniemi@turku.fi