Yhteystiedot kausi 2018-19

urheilutoimenjohtaja Marja (Maikku) Miettinen 0452321458 marja.miettinen(at)ymca.fi
valmennnuspäällikkö Hannu Naumanen 0504112281 hannu.naumanen(at)ymca.fi
koordinaattori Joni Hiltunen 0503104032  joni.hiltunen(at)ymca.fi

hallintosihteeri Sanna Friman 0503314954 sanna.friman(at)ymca.fi (laskutus)
muut talousasiat Veli-Matti Lehtinen 0405154519 veli-matti.lehtinen(at)ymca.fi (ma ja to klo 8-12)

Joukkueet

Edustusjoukkue Kristika Turku miesten 1.divisioona
päävalmentaja Juha Ruohonen 0400525630 juha.ruohonen(at)abc-sivut.fi
valmentaja Henrik Innamaa 0505246050 henrikinnamaa(at)gmail.com
valmentaja Mikael Salmi 0407007223 miksusalmi(at)gmail.com
valmentaja Pasi Hjerppe 044519 0568 pasi.hjerppe(at)gmail.com
fysiikkavalmentaja Aaron Mierlahti 0505259838 aaron.mierlahti(at)gmail.com
general manager Ken Forslund 0440240274 forslund.ken(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Vio Varjonen 0451105205 vio.varjonen(at)gmail.com

Sixty (aikuisten harrastejoukkue) miesten 3.divisioona
joukkueenjohtaja Mikko Laaksonen 0400829562 mikko.j.laaksonen(at)gmail.com

Namika Basket (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Petteri Hirvonsalo 0503741971 petteri.hirvonsalo(at)gmail.com

TuNMKY NorsU (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Bao Le 044298 5555 baokile9(at)gmail.com

Namika Sushijengi (aikuisten harrastejoukkue) miesten kuntokoris
Joukkueenjohtaja Joni Hiltunen Joni Hiltunen 0503104032 joni.hiltunen(at)ymca.fi

U19 ja U17 (00-02)
päävalmentaja Juha Ruohonen 0400525630 juha.ruohonen(at)abc-sivut.fi
valmentaja Henrik Innamaa 0505246050 henrikinnamaa(at)gmail.com
valmentaja Mikael Salmi 0407007223 miksusalmi(at)gmail.com
valmentaja Pasi Hjerppe 0500707851 pasi.hjerppe(at)gmail.com
fysiikkavalmentaja Aaron Mierlahti 0505259838 aaron.mierlahti(at)gmail.com

U16 (03)
päävalmentaja Aleksi Alho 0445616846 alpeal(at)utu.fi

joukkueenjohtaja Eeva Moritz 0405870840 eeva.moritz(at)gmail.com

U15 (04-05)

1. kilpa (White)
päävalmentaja Perttu Hytönen 0405695811 perttu.hytonen(at)pargas.fi
joukkueenjohtaja (1. kilpa) Petra von Hellens 0405957191 petra(at)bioproton.com

2. kilpa (Blue)
päävalmentaja Hannu Naumanen 0504112281 hannu.naumanen(at)ymca.fi
valmentaja Elias Diaz Suomela
joukkueenjohtaja Markus Halminen 0405822827 markus(at)halminen.fi

U13 (06)
päävalmentaja Petteri Hirvonsalo 0503741971 petteri.hirvonsalo(at)gmail.com
valmentaja Tomi Mäki 0452326735 tomi-98(at)windowslive.com
joukkueenjohtajat (White) Sari Pikkujämsä-Makkonen 0505443593 sari.pikkujamsa(at)live.com

Minipojat (07-08) 
päävalmentaja Lauri Lähteenmäki 0405687102 lauri.lahteenmaki(at)pp5.inet.fi
valmentaja Mika Pitkänen mikapitka(at)gmail.com
valmentaja Maik Jeskin mike.mx(at)europe.com

joukkueenjohtaja Mikaela Talvitie 08-syntyneet mikaela.talvitie(at)gmail.com 0504347543
joukkueenjohtaja Sarita Pihlava 07-syntyneet pihlavasarita(at)gmail.com 045 2124255

Minitytöt
päävalmentaja Ella Hytönen ella98.hytonen(at)gmail.com, 0503077632
valmentaja Elli Hjerppe 0442362741 ellihjerppe(at)gmail.com

Mikropojat ja mikrotytöt (09-10)
päävalmentaja Hannu Naumanen (2010 syntyneet pojat ja 2009 ja 2010 tytöt) 0504112281 hannu.naumanen(at)ymca.fi
päävalmentaja Petka Lehtinen (2009 syntyneet pojat) 0445271695 petka.lehtinen(at)gmail.com
joukkueenjohtaja (09-pojat) Heikki Metsäranta 405626612 heikki.metsaranta(at)strafica.fi

 

Pikkusudet (11-12 syntyneet) tytöt ja pojat
koordinaattori  Marja Miettinen 0452321458 maikku.miettinen(at)ymca.fi

Tiistain ryhmä
Vastuuvalmentaja Johanna Hämäläinen, johanna.hamalainen(at)utu.fi 040 841 3115
Apuvalmentaja Jaakko Laaksila 0408412799 laaksilajaakko@gmail.com

Torstain ryhmät
Vastuuvalmentaja Juho Virtanen joavirt(at)utu.fi 0451188 669
Laura Takalo laura.takalo(at)ymca.fi 0503249336
Abdi Ibrahim abdirisak.ibrahim(at)ymca.fi 0505142773

Lauantain ryhmä
Vastuuvalmentaja Janne Kiviniemi janne.kiviniemi(at)turku.fi 0407415670
Kha Truong 044060 6667 ktruong36(at)gmail.com
Matias Moritz 04056220344 matias.moritz15(at)gmail.com

 

Harrastekoripallo 13-19 vuotiaille MiHi toimintaa
valmentaja Abdi Ibrahim abdirisak.ibrahim(at)ymca.fi 0505142773

Harrastekoripallo A- ja B-ikäisille nuorille
valmentaja Abdi Ibrahim abdirisak.ibrahim(at)ymca.fi 0505142773

Harrastekoripallo 05-06 syntyneille pojille
valmentaja  Janne Kiviniemi 0407415670 janne.kiviniemi(at)turku.fi